Перейти до основного вмісту

Фізичні вправи можуть стимулювати імунітет!

Фізичні вправи, діючи через кістки, можуть стимулювати імунітет!

Ярослав САДОВИЙ, «Урядовий кур’єр» РЕЦЕПТ ЗДОРОВ’Я. 
Фізичні вправи діють передовсім на м’язи – навантаження дістається їм. Але м’язи опираються на кістки, тобто кістки теж мають відчувати ефект від фітнесу. А це не мертва маса, в них є живі клітини, кровоносні судини, мозок. Кістковий мозок – будинок для стовбурових клітин крові, де утворюється імунітет. 
Чи можуть фізичні вправи, діючи через кістки, вплинути на імунітет? Співробітники Південно-західного медичного центру Університету Техасу в Nature пишуть, що все так і є. Вони з’ясували, що в кістках із зовнішнього боку кровоносних судин, які йдуть у кістковий мозок, є особливі стовбурові клітини. З них утворюються клітини кісткової тканини, що виділяють чинники росту – спеціальні білки, які стимулюють ріст кровотворних клітин кісткового мозку. 
Якщо у кісткових стовбурових клітинах відімкнути ген одного з чинників росту, який діє на клітини –– попередники імунних, то імунітет гірше реагуватиме на бактеріальні інфекції. 
З віком кількість цих особливих кісткових стовбурових клітин зменшується, як і кількість попередників імунних клітин. Але якщо кістка відчуває навантаження, то і тих, й інших побільшає. 
У стовбурових клітинах кістки є рецепторний білок Piezo1, який реагує на механічне напруження. За допомогою Piezo1 стовбурові клітини кістки відчувають фізичне навантаження, від чого кістка зміцнюється, і в кістковому мозку стає більше імунних клітин-попередників. 
Це ще одна з несподіваних функцій рецептора механічної напруги Piezo1. Від нього залежить розмноження клітин епітелію і активність імунних клітин у легенях. 
Експерименти проводили на мишах, які бігали в колесі і в яких кістки і кістковий мозок реагували на навантаження –– чи не реагували, якщо у них відмикали ген Piezo1, або ген чинника росту. 
Якщо підсумки цих досліджень поширювати на людей, то виходить, що простимулювати імунітет можна на біговій доріжці або ж просто зробивши тривалу прогулянку. 
Вірогідно, наш імунітет теж можна стимулювати спортом, тільки потрібно зрозуміти, яких зусиль потрібно докладати. Нагадаємо, що фізичні вправи корисні не тільки м’язам, кісткам, обміну речовин та імунітету, а і мозку.
https://ukurier.gov.ua/media/newspaper_free/pdf/2021-03-05/45_6913.pdf?fbclid=IwAR0dDBnJCVHhWCPJ5VkFzvsl5gzDjW-HD0bhcgWg33UAkr-zu-DPKTmrr6I 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Цікаві публікації з інформаційної безпеки

Співробітники  Microsoft  повідомили про виявлення критичних вразливостей в операційній системі Windows, які дозволяють зловмисникам здобувати контроль над пристроями користувачів.  https://techno.znaj.ua/253945-windows-10-kishit-vrazlivostyami-milyoni-koristuvachiv-pid-zagrozoyu-zlomu Експерти назвали найкращий антивірус 2019 року для Windows (Znaj.ua) Як повідомляє PCMag, найвищу оцінку за результатами тестів отримали три антивірусу: F-Secure SAFE 17, Norton Security 22.17 і Windows Defender. Перевірка цілісності всіх файлів Windows 10 У Windows 10 є спеціальна функцію під назвою «System File Checker», яку дуже легко використовувати. Для цього потрібно лише запустити додаток «Командний рядок», а потім, після цього, ввести в неї команду «sfc / scannow», натиснувши клавішу Enter на клавіатурі. Слідом за цим почнеться перевірка цілісності всіх файлів Windows 10, і якщо раптом будуть виявлені якісь неполадки, операційна система повинна буде сама їх усунути. https://tehnof

Проблеми цифровізації 1 чверть 2021

  Сумна історія про відповідальність програмістів, і не тільки програмістів... Олександр Петров Сторінка у фейсбуці КНУ імені Тараса Шевченка Факультет Кібернетики. Загальнодоступна група. 1,3 тис. учасників. 27 квітня 2021 В 1999 році британська пошта почала використовувати в себе програму Horizon від японської компанії Fujitsu. Це програма автоматизації процесів, в тому числі руху грошей, платежів, страхування тощо. За останні 20 років на основі даних обліку з програми було звинувачено у шахрайстві 736 співробітників пошти. Чимало з них компенсували грошові втрати з власних коштів. Йдеться про чималі суми, дехто продав для компенсації власний будинок. Було декілька десятків судових позовів, відповідно декілька десятків людей сіли до в'язниці на роки. Одна людина вчинила самогубство. Зараз з'ясувалося що в програмному забезпеченні Horizon були помилки через які показувалась недостача коштів, через що і було несправедливо звинувачено людей. По 39 судовим справам було переглян

Clarivate Analytics - безкоштовні вебінари

Clarivate Analytics проводить серію безкоштовних вебінарів Квітневі вебінари українською від Clarivate  https://research.lnu.edu.ua/kvitnevi-vebinary-ukrainskoiu-vid-clarivate/amp/  Вебінари Clarivate  https://clarivate.com/ru/webinars/ «Національний університет біоресурсів і природокористування України»  https://nubip.edu.ua/node/74564   З 5 по 9 квітня заплановано п’ять тем  З 5 по 9 квітня заплановано п’ять тем кожна з яких буде у двох повторах о 10:15 та 16:15 у Webex з можливістю отримати сертифікат учасника. На численні прохання щодня о 13:13 відповідний вебінар буде транслюватися на сторінці ютьюб щоб отримати матеріали можна залишити заявку в онлайн анкеті . Учасники, які прослухали більше 90 % основного часу вебінару, що проходить у Webex протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінари, що пройдуть у Webex – відкрито. Перейдіть за посиланням. Натисніть Register заповніть анкету. У Webex операційна система XP не підтримується. 5 квітня 2021 Т