Перейти до основного вмісту

Цікаві публікації з інформаційної безпеки




Співробітники Microsoft повідомили про виявлення критичних вразливостей в операційній системі Windows, які дозволяють зловмисникам здобувати контроль над пристроями користувачів. 
https://techno.znaj.ua/253945-windows-10-kishit-vrazlivostyami-milyoni-koristuvachiv-pid-zagrozoyu-zlomu

Експерти назвали найкращий антивірус 2019 року для Windows
(Znaj.ua)
Як повідомляє PCMag, найвищу оцінку за результатами тестів отримали три антивірусу: F-Secure SAFE 17, Norton Security 22.17 і Windows Defender.

Перевірка цілісності всіх файлів Windows 10

У Windows 10 є спеціальна функцію під назвою «System File Checker», яку дуже легко використовувати. Для цього потрібно лише запустити додаток «Командний рядок», а потім, після цього, ввести в неї команду «sfc / scannow», натиснувши клавішу Enter на клавіатурі. Слідом за цим почнеться перевірка цілісності всіх файлів Windows 10, і якщо раптом будуть виявлені якісь неполадки, операційна система повинна буде сама їх усунути.

https://tehnofan.com.ua/2019/08/15/simple-feature-in-windows-10-doubles-speed/

Як "зламують" Telegram з двофакторною авторизацією

Автор - МИКИТА КНИШ. Опубліковано на сайті "Економічна правда", субота, 16 березня 2019, 10:29. Мова публікації – рос.
У бізнесменів та політиків в активних сесіях Telegram почали з'являтися значки інших пристроїв. Що відбувається?
В Украине бытует мнение, что Telegram-переписка не "взламывается", не может быть прочитана правоохранительными органами, а владелец Telegram-аккаунта не может быть идентифицирован.
Среди адвокатов бытует заблуждение, что переписка в мессенджерах, включая Telegram, не может быть приобщена к уголовному делу, так как сложно доказать, кто именно переписывался с того или иного аккаунта в определенный момент.
Доказать это сложно, но при правильном подходе — возможно: негласные следственные действия, осмотр, компьютерно-техническая экспертиза.
Ровно так же со "взломом": если силовикам не удается расшифровать переписку, это не значит, что в некоторых случаях они не смогут ее получить.
В последнее время мои подписчики стали обращаться со случаями появления вторых устройств в активных сессиях Telegram, которых они не добавляли. Как известно, большинство популярных мессенджеров поддерживают возможность подключения нескольких устройств к одному аккаунту для удобства общения.
К примеру, вы можете использовать Telegram одновременно на компьютере и на телефоне. При этом секретные чаты (зеленые с замочком) будут отображаться только на одном устройстве, а другие (группы, каналы и обычные чаты) синхронизируются зеркально на обеих устройствах.

Вот такие "зеркала" стали часто появляться у крупных бизнесменов, политиков и медиа-активных людей. Почему так произошло и кто их взломал? Ничего нового не произошло (історія злому через СМС), этот вопрос комментировал сам Павел Дуров. Механизм прост.
Читати далі : https://www.epravda.com.ua/columns/2019/03/16/646047/

Як захистити бізнес від хакерів

Автор - Віталій Якушев. Опубліковано на сайті "Економічна правда", п'ятниця, 1 лютого 2019, 08:22. Мова публікації – укр.
"Кібератаки", "кібервійська", "кіберпростір" — ці слова вже звичні для пересічної людини.
Ще п'ять-сім років тому така лексика була присутня хіба що у фільмах.
Тепер нею оперують журналісти, а в кафе можна почути обговорення новин про втручання хакерів у вибори чи роботу банків.
Людям властиво говорити про найбільші загрози, і саме ризики кіберпростору нині б'ють рекорди за темпами зростання.
Старі ризики на новий лад
На відміну від інформаційної безпеки, кібербезпека включає в себе методи захисту не тільки інформаційних ресурсів, а й інших активів, отже — й самої людини. Аналогічно відбулася трансформація поняття ризиків, які охоплюють набагато ширшу сферу, ніж інформаційні ризики або ІТ-ризики, якими оперували раніше.
Хоча цільовими ресурсами, які піддаються кіберризикам, залишаються системи і дані, вектори атак значно змінилися. З іншого боку, бізнес стає автоматизованим і більш "цифровим". Модний термін "дигіталізація" повною мірою відображає те, що відбувається з компаніями будь-якого розміру й індустрії.
За даними дослідженням Allianz Risk Barometer, у 2018 році ризики, пов'язані з кіберінцидентами, посідають другу позицію після переривання роботи компанії. Причому відрив від першого місця становить цілком номінальні 2%.
Про темпи зростання кіберризиків у корпоративному середовищі свідчить такий факт: п'ять років тому цей тип ризиків посідав у дослідженні Allianz 15 місце. У 2018 році респонденти із США, Великобританії, Австралії та Південної Африки поставили ризики, пов'язані з кіберінцидентами, на перше місце.

Останнім часом питання кіберризиків гостро постає і в нашій державі.
Читати далі :  Як захистити бізнес від хакерів


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Інформаційно-комунікативна діяльність органів публічної влади" - нова монографія.

В Національній академії державного управління при Президентові України презентовано монографію "Інформаційно-комунікативна діяльність органів публічної влади".  Видання складається із вступу, шести розділів, післямови та глосарію. У першому – "Теоретико-методологічні основи інформаційно-комунікативного забезпечення публічного врядування" – розглянуто базові дефініції понятійно-категоріального апарату інформаційно-комунікативного забезпечення публічного врядування, цифрова парадигма публічного врядування, механізми й технології впровадження цифровізації діяльності органів публічної влади. У другому розділі "Стратегічні комунікації в системі державного управління" визначаються походження і характеристики стратегічних комунікацій, поняття стратегічного наративу, інституалізація і контекст стратегічних комунікацій, комунікація як основа побудови довіри до місцевих органів влади (на прикладі районних державних адміністрацій). У третьому – "Безпекові

Проблеми цифровізації 1 чверть 2021

  Сумна історія про відповідальність програмістів, і не тільки програмістів... Олександр Петров Сторінка у фейсбуці КНУ імені Тараса Шевченка Факультет Кібернетики. Загальнодоступна група. 1,3 тис. учасників. 27 квітня 2021 В 1999 році британська пошта почала використовувати в себе програму Horizon від японської компанії Fujitsu. Це програма автоматизації процесів, в тому числі руху грошей, платежів, страхування тощо. За останні 20 років на основі даних обліку з програми було звинувачено у шахрайстві 736 співробітників пошти. Чимало з них компенсували грошові втрати з власних коштів. Йдеться про чималі суми, дехто продав для компенсації власний будинок. Було декілька десятків судових позовів, відповідно декілька десятків людей сіли до в'язниці на роки. Одна людина вчинила самогубство. Зараз з'ясувалося що в програмному забезпеченні Horizon були помилки через які показувалась недостача коштів, через що і було несправедливо звинувачено людей. По 39 судовим справам було переглян