Перейти до основного вмісту

Rödl & Partner про ринок праці в Україні 2020: нові зміни та тенденції

Ринок праці в Україні 2020: нові зміни та тенденції

Про Rödl & Partner. 

Це міжнародна консалтингова та аудиторська компанія німецького походження у сфері аудиту, податків, права, управління підприємством та ІТ. Її офіси є у всіх провідних індустріальних країнах світу і вона займає найсильнішу позицію на ринках Середньої, Східної і Західної Європи, Азії та США. У даний час її клієнтів обслуговують понад 4500 співробітників у 108 офісах у 50 країнах.
В Україні компанія Rödl & Partner надає послуги у Києві та Харкові. Понад 70 спеціалістів, які володіють іноземними мовами, працюють у компанії і надають підтримку з усіх правових, податкових та аудиторських питань.

Основний текст публікації. 

Опубліковано 4 лютого 2020 року. Автоматичний переклад Google.
Оригінал статті німецькою мовою https://www.roedl.de/themen/arbeitsmarkt-ukraine-2020-entwicklungen-it-branche-loehne
 
Економіка України дуже добре розвивається з 2016 року і постійно зростає з кожним роком. Протягом останніх двох років спостерігається зростання міжнародних інвестицій, виникають нові українські компанії, ростуть також існуючі "старі" компанії, що призвело до великих змін на українському ринку праці.
Ми спостерігаємо масштабну трудову міграцію в Україні з 2014 року, особливо до Росії, Польщі, Чехії та Угорщини. Це спричинило зменшення чисельності населення в Україні з року в рік (у 2019 році було 42 мільйони жителів, порівняно з 52 мільйонами, коли вони отримали незалежність у 1991 році). З одного боку, міграція робочої сили дуже позитивна: грошові перекази з-за кордону збільшують купівельну спроможність населення з року в рік. Стимулюється національна економіка, зростає попит на нерухомість та інші товари. З іншого боку, попит на робітників в Україні також зріс з 2016 року. Трудова міграція особливо значна в західній Україні через близькість до польського кордону. Деякі інвестори, особливо з галузі автомобільної пропозиції, мають труднощі знайти відповідних працівників. Що стосується нових інвестицій, компанії рекомендується розміщуватись у внутрішніх приміщеннях країни.

Рівень безробіття в Україні порівняно низький - це не змінилося за роки. У 2019 році було приблизно 9,6 відсотка безробітних. Цифри не точні, тому що не всі українці реєструються як безробітні, навіть якщо шукають роботу. Причинами цього є низький рівень допомоги, яку надають урядові установи у пошуку роботи та дуже низький рівень фінансової підтримки. 
Україна ще за часів Радянського Союзу була центром технології, науки та розвитку і залишається такою і сьогодні. Тут зосереджені також авіація, машинобудування та військова промисловість. У технічних університетах в Україні дуже високий рівень викладання, і тисячі студентів щорічно закінчують там навчання. Навіть сьогодні українські студенти обирають курси з технічних предметів набагато частіше, ніж їхні європейські колеги. Відповідно, в Україні найбільше випускників технічних предметів (приблизно 130 000 щорічно, Німеччина - близько 90 000 щорічно).

На цьому тлі зрозуміло, що ІТ-індустрія в Україні настільки добре розвивалася в останні роки. У країні найбільше ІТ-фахівців у всій Центральній та Східній Європі. У 2019 році було близько 200 000 фахівців, і кількість збільшується приблизно на 20 000 щороку. Промисловість зростає на 26 відсотків щороку. На ринку працює близько 4000 ІТ-компаній. Ринок робочих місць ІТ відповідно швидко зростає. У 2018 році кількість вільних робочих місць зросла з 3000 до 4500 на місяць. Кількість роботодавців зросла на 38 відсотків з 2400 до 3300.
Частка ІТ у ВВП України зросла з 1,1 млрд. Дол. До 5 млрд. Дол. США у 2019 році (станом на 2019 рік). ІТ-галузь має шанс стати основою нової економіки України.
Як було сказано вище, ми спостерігаємо величезні зміни на ринку праці України з 2017 року. З 2014 по 2017 рік ринок праці України був ринком роботодавців. Війна на сході країни відлякала багатьох інвесторів. Шукачів роботи було багато, і зарплата була дуже низькою.
Однак з 2017 року ринок праці України став ринком робітників. Через зростаючий попит на робітників український працівник зазвичай дуже прискіпливий до пошуку роботи. Окрім винагороди, для нього відіграють місце розташування офісу та те, як він пов’язаний з громадським транспортом, щоб щодня витрачати якомога менше часу на ходу. Офісне обладнання та робоча атмосфера також важливі. Це є великим викликом для роботодавців, адже для збереження персоналу в довгостроковій перспективі умови праці для персоналу повинні бути хорошими. Більшість роботодавців пропонують додаткове приватне медичне страхування, обід, навчання тощо.
Заробітна плата в Україні зростає з 2017 року. Це нормальний розвиток, пов'язаний з економічним зростанням та міграцією робочої сили. Україна як і раніше є однією з країн з найнижчою заробітною платою в Європі.  
Мінімальна заробітна плата в 2020 році становить 4723 грн, що відповідає приблизно на 181, 13 відсотків більше, ніж у 2019 році. Середня заробітна плата також зростає і становить приблизно 11 000 грн (423 євро). За оцінками експертів, заробітна плата в Україні продовжить зростати протягом наступних кількох років - до 14200 грн у 2021 році та 16000 грн у 2022 році.
...

Висновок

Український ринок праці розвивається дуже швидко і за останні роки значно змінився. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Цікаві публікації з інформаційної безпеки

Співробітники  Microsoft  повідомили про виявлення критичних вразливостей в операційній системі Windows, які дозволяють зловмисникам здобувати контроль над пристроями користувачів.  https://techno.znaj.ua/253945-windows-10-kishit-vrazlivostyami-milyoni-koristuvachiv-pid-zagrozoyu-zlomu Експерти назвали найкращий антивірус 2019 року для Windows (Znaj.ua) Як повідомляє PCMag, найвищу оцінку за результатами тестів отримали три антивірусу: F-Secure SAFE 17, Norton Security 22.17 і Windows Defender. Перевірка цілісності всіх файлів Windows 10 У Windows 10 є спеціальна функцію під назвою «System File Checker», яку дуже легко використовувати. Для цього потрібно лише запустити додаток «Командний рядок», а потім, після цього, ввести в неї команду «sfc / scannow», натиснувши клавішу Enter на клавіатурі. Слідом за цим почнеться перевірка цілісності всіх файлів Windows 10, і якщо раптом будуть виявлені якісь неполадки, операційна система повинна буде сама їх усунути. https://tehnof

Проблеми цифровізації 1 чверть 2021

  Сумна історія про відповідальність програмістів, і не тільки програмістів... Олександр Петров Сторінка у фейсбуці КНУ імені Тараса Шевченка Факультет Кібернетики. Загальнодоступна група. 1,3 тис. учасників. 27 квітня 2021 В 1999 році британська пошта почала використовувати в себе програму Horizon від японської компанії Fujitsu. Це програма автоматизації процесів, в тому числі руху грошей, платежів, страхування тощо. За останні 20 років на основі даних обліку з програми було звинувачено у шахрайстві 736 співробітників пошти. Чимало з них компенсували грошові втрати з власних коштів. Йдеться про чималі суми, дехто продав для компенсації власний будинок. Було декілька десятків судових позовів, відповідно декілька десятків людей сіли до в'язниці на роки. Одна людина вчинила самогубство. Зараз з'ясувалося що в програмному забезпеченні Horizon були помилки через які показувалась недостача коштів, через що і було несправедливо звинувачено людей. По 39 судовим справам було переглян

Clarivate Analytics - безкоштовні вебінари

Clarivate Analytics проводить серію безкоштовних вебінарів Квітневі вебінари українською від Clarivate  https://research.lnu.edu.ua/kvitnevi-vebinary-ukrainskoiu-vid-clarivate/amp/  Вебінари Clarivate  https://clarivate.com/ru/webinars/ «Національний університет біоресурсів і природокористування України»  https://nubip.edu.ua/node/74564   З 5 по 9 квітня заплановано п’ять тем  З 5 по 9 квітня заплановано п’ять тем кожна з яких буде у двох повторах о 10:15 та 16:15 у Webex з можливістю отримати сертифікат учасника. На численні прохання щодня о 13:13 відповідний вебінар буде транслюватися на сторінці ютьюб щоб отримати матеріали можна залишити заявку в онлайн анкеті . Учасники, які прослухали більше 90 % основного часу вебінару, що проходить у Webex протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінари, що пройдуть у Webex – відкрито. Перейдіть за посиланням. Натисніть Register заповніть анкету. У Webex операційна система XP не підтримується. 5 квітня 2021 Т