Перейти до основного вмісту

Не вдихайте водяні частинки!

Чи можуть бути небезпечні водяні крапельки в повітрі? ТАК!!!

Часом порада не пити сиру воду може виявитися дійсно діловою і вберегти від інфекції. Однак, на думку вчених з Університету штату Арізона і Університету Дрекселя, це застереження, ймовірно, слід розширити рекомендацією намагатися також «не вдихати водяні частинки». 
У нещодавно опублікованій роботі група дослідників вивчає питання про те, яким чином бризки води у ванній і туалеті можуть піддати нас дії бактерій, які викликали в США більшість спалахів захворювань, що передаються водним шляхом. 
«Багато жителів Сполучених Штатів вважають, що проблеми з якістю води успішно вирішуються, і питна вода більше не повинна викликати побоювань. Однак недавня криза в місті Флінт в Мічигані (коли питна вода виявилася забруднена свинцем) і часті спалахи хвороби легіонерів в країні говорять про те, що це не так», - зауважив Керрі Гамільтон, доцент Фултонській школи інженерії Університету штату Арізона. 
Раніше в Університеті Дрекселя Гамільтон проводив дослідження того, як бактерія Legionella pneumophila може рости і розмножуватися в домашніх системах водопостачання.
За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, саме бактерії легіонелли, що викликають пневмоніеєподібну хворобу легіонерів, є причиною низки нещодавніх епідемічних спалахів. Вона може привести до летального результату в 10-25 відсотках випадків і вважається одним з найбільш смертоносних захворювань, що передаються через воду і зустрічаються в Сполучених Штатах. Зараження відбувається при вдиханні і аспірації. Це означає, що для точного розуміння умов, здатних збільшити ризик зараження, дослідникам необхідно вивчити місця, де люди можуть вдихнути розсіяну в повітрі воду. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Цікаві публікації з інформаційної безпеки

Співробітники  Microsoft  повідомили про виявлення критичних вразливостей в операційній системі Windows, які дозволяють зловмисникам здобувати контроль над пристроями користувачів.  https://techno.znaj.ua/253945-windows-10-kishit-vrazlivostyami-milyoni-koristuvachiv-pid-zagrozoyu-zlomu Експерти назвали найкращий антивірус 2019 року для Windows (Znaj.ua) Як повідомляє PCMag, найвищу оцінку за результатами тестів отримали три антивірусу: F-Secure SAFE 17, Norton Security 22.17 і Windows Defender. Перевірка цілісності всіх файлів Windows 10 У Windows 10 є спеціальна функцію під назвою «System File Checker», яку дуже легко використовувати. Для цього потрібно лише запустити додаток «Командний рядок», а потім, після цього, ввести в неї команду «sfc / scannow», натиснувши клавішу Enter на клавіатурі. Слідом за цим почнеться перевірка цілісності всіх файлів Windows 10, і якщо раптом будуть виявлені якісь неполадки, операційна система повинна буде сама їх усунути. ...

"Інформаційно-комунікативна діяльність органів публічної влади" - нова монографія.

В Національній академії державного управління при Президентові України презентовано монографію "Інформаційно-комунікативна діяльність органів публічної влади".  Видання складається із вступу, шести розділів, післямови та глосарію. У першому – "Теоретико-методологічні основи інформаційно-комунікативного забезпечення публічного врядування" – розглянуто базові дефініції понятійно-категоріального апарату інформаційно-комунікативного забезпечення публічного врядування, цифрова парадигма публічного врядування, механізми й технології впровадження цифровізації діяльності органів публічної влади. У другому розділі "Стратегічні комунікації в системі державного управління" визначаються походження і характеристики стратегічних комунікацій, поняття стратегічного наративу, інституалізація і контекст стратегічних комунікацій, комунікація як основа побудови довіри до місцевих органів влади (на прикладі районних державних адміністрацій). У третьому – "Безпекові...

Проблеми цифровізації 1 чверть 2021

  Сумна історія про відповідальність програмістів, і не тільки програмістів... Олександр Петров Сторінка у фейсбуці КНУ імені Тараса Шевченка Факультет Кібернетики. Загальнодоступна група. 1,3 тис. учасників. 27 квітня 2021 В 1999 році британська пошта почала використовувати в себе програму Horizon від японської компанії Fujitsu. Це програма автоматизації процесів, в тому числі руху грошей, платежів, страхування тощо. За останні 20 років на основі даних обліку з програми було звинувачено у шахрайстві 736 співробітників пошти. Чимало з них компенсували грошові втрати з власних коштів. Йдеться про чималі суми, дехто продав для компенсації власний будинок. Було декілька десятків судових позовів, відповідно декілька десятків людей сіли до в'язниці на роки. Одна людина вчинила самогубство. Зараз з'ясувалося що в програмному забезпеченні Horizon були помилки через які показувалась недостача коштів, через що і було несправедливо звинувачено людей. По 39 судовим справам було переглян...